Aktualności

Spacery kulinarne

Spacer po mieście dostarcza mnóstwo wrażeń, ale jest nieco męczący. Może by go uprzyjemnić, zatrzymując się od czasu do czasu na małą degustację? Zwłaszcza że kuchnia poznańska obfituje w intrygujące potrawy, takich jak ślepe ryby, pyry z gzikiem, kluchy na łachu czy szagówki... A potem może rogal świętomarciński na deser? Albo degustacja róznych gatuków piwa z lokalnych browarów?

Jeśli macie ochotę odkryć kulinarną stronę Poznania - dajcie znać! Specjalnie dla Was przygotujemy ciekawą ofertę - spacer kulinarny, w czasie którego zobaczycie najpiękniejsze miejsca w centrum Poznania i spróbujecie lokalnych przysmaków. 

Świetny pomysł np. na wycieczkę firmową!

Zdjęcie: EduTrip. Kaczka z puree ziemniaczanym i burakami - przepyszna!

 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Życzymy radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie, a w Nowym Roku - wszelkiej pomyślności! Do zobaczenia w 2018!

Na zdjęciu Betlejem Poznańskie, fot. Jakub Pindych

Otwarcie Muzeum Sztuk Użytkowych

Po raz kolejny zamek na Wzgórzu Przemysła pojawia się wśród naszych Aktualności - oj, niektórzy potrafią dawkować napięcie! ;) Ponad pół roku po udostępnieniu Sali Przemysła II i wieży widokowej pora na kolejne wielkie otwarcie - tym razem Muzeum Sztuk Użytkowych we wnętrzach zamku.

Ekspozycja zostanie otwarta 26 marca 2017 roku. W 20 salach o łącznej powierzchni 1500  zobaczymy tysiące eksponatów - przedmiotów, które dzisiaj uważamy za dzieła sztuki, a które przed laty służyły jako zwykłe sprzęty codziennego użytku - meble, zastawę stołową, ubrania, zegary, instrumenty muzyczne... Zresztą, współczesność też znalazła swoje miejsce w muzeum. Wiele przedmiotów ujrzy światło dzienne po wielu latach spędzonych w magazynach - w końcu przed budową zamku muzeum nie dysponowało wystarczającą ilością miejsca i powierzchni ekspozycyjnych i mogło zaprezentować jedynie niewielką część swoich skarbów.

Jeśli nie wierzycie, że sztuka użytkowa jest fascynująca, zerknijcie krótko tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=zq2EUu-tHOg&feature=youtu.be (filmik przygotowany przez Muzeum Sztuk Użytkowych pokazuje prace nad tworzeniem ekspozycji).

Ceny biletów:

- 12zł / normalny

- 8zł / ulgowy

- 1zł / uczniowie i studenci w wiekku od 7 do 26 lat

- we wtorki wstęp bezpłatny

Bilet obejmuje wejście do muzeum, Sali Przemysła i na wieżę widokową. A ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie? - Co najmniej 1,5 godziny. 

Betlejem Poznańskie 2016

Do Świąt Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, ale Poznań już teraz ogarnia świąteczna atmosfera. 26. listopada na Placu Wolności rozpoczęło się Betlejem Poznańskie! To tegoroczne będzie wyjątkowe, bo zorganizowane aż w dwóch miejscach – na Placu Wolności (26.11-22.12) i na Starym Rynku (3.12-22.12). Czeka na nas mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty, kolędowanie, spotkanie ze świętym Mikołajem, animacje z Królową Zimy dla dzieci i świąteczne spektakle. Oto krótka lista paru najciekawszych atrakcji, których nie można przegapić:

 - 3.12, 16:30, Stary Rynek – uroczyste rozświetlenie choinki

- 9.12, 17:00, Stary Rynek – rozpoczęcie XI Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej

- 10.12, 9-17, Stary Rynek – konkurs główny Rzeźbienia w Lodzie

- 10.12, 19:00, Plac Wolności – Widowisko Teatr Ognia

- 18.12, 12:00, Stary Rynek – „Gwiazdor odbiera listy”

Szczegółowy program znajdziecie tutaj: http://poznan.travel/pl/r/icefest/betlejem-poznanskie-2016

15. Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już 8. października rozpocznie się w Poznaniu jeden z najważniejszych konkursów dla młodych skrzypków na świecie – 15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. To prawdziwe międzynarodowe święto wiolinistyki, na które czekaliśmy całych 5 lat! Konkurs potrwa do 23. października. Podczas otwartych dla publiczności przesłuchań będzie można posłuchać na żywo 49 młodych skrzypków z kilkunastu krajów.

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Wieniawskiego odbywa się w Poznaniu od 1952 roku co 5 lat. Po raz pierwszy odbył się w 1935 roku w Warszawie.

Szczegółowy program i informacje o biletach znajdziecie na stronie Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego - głównego organizatora konkursu – www.wieniawski.pl.

Aktualności

Pogoda w Poznaniu

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates