Aktualności

Po raz kolejny zamek na Wzgórzu Przemysła pojawia się wśród naszych Aktualności - oj, niektórzy potrafią dawkować napięcie! ;) Ponad pół roku po udostępnieniu Sali Przemysła II i wieży widokowej pora na kolejne wielkie otwarcie - tym razem Muzeum Sztuk Użytkowych we wnętrzach zamku.

Ekspozycja zostanie otwarta 26 marca 2017 roku. W 20 salach o łącznej powierzchni 1500  zobaczymy tysiące eksponatów - przedmiotów, które dzisiaj uważamy za dzieła sztuki, a które przed laty służyły jako zwykłe sprzęty codziennego użytku - meble, zastawę stołową, ubrania, zegary, instrumenty muzyczne... Zresztą, współczesność też znalazła swoje miejsce w muzeum. Wiele przedmiotów ujrzy światło dzienne po wielu latach spędzonych w magazynach - w końcu przed budową zamku muzeum nie dysponowało wystarczającą ilością miejsca i powierzchni ekspozycyjnych i mogło zaprezentować jedynie niewielką część swoich skarbów.

Jeśli nie wierzycie, że sztuka użytkowa jest fascynująca, zerknijcie krótko tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=zq2EUu-tHOg&feature=youtu.be (filmik przygotowany przez Muzeum Sztuk Użytkowych pokazuje prace nad tworzeniem ekspozycji).

Ceny biletów:

- 12zł / normalny

- 8zł / ulgowy

- 1zł / uczniowie i studenci w wiekku od 7 do 26 lat

- we wtorki wstęp bezpłatny

Bilet obejmuje wejście do muzeum, Sali Przemysła i na wieżę widokową. A ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie? - Co najmniej 1,5 godziny. 

Aktualności

Pogoda w Poznaniu

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates